Productes

Transformador de tipus sec de 1250kva 11kv Bona capacitat de sobrecàrrega a curt termini
Introducció
El SCB18-1250/11 és un motlle de resina epoxi trifàsica d'alta capacitattransformador de tipus secdissenyat per a nodes de distribució a nivell de subestació. Ofereix una capacitat nominal de 1250 kVA, funcionant a 11 kV al costat primari i 0,4 kV al costat secundari a una freqüència del sistema de 50 Hz. Fabricada d'acord amb GB/T 1094, GB/T 10228 i IEC 60076-11, la unitat combina bobinatges epoxi impregnats al buit amb laminats de nucli d'acer de silici orientat al gra per aconseguir el nivell 1 d'eficiència energètica tal com defineix GB 20052. Posicionat com a font d'alimentació regional, concentrador de distribució d'arquitectura mitjana 50 kVA. punts d'alimentació entrants a grans campus industrials, complexos urbans d'ús mixt, centres de dades regionals, estacions de metro i plantes d'energies renovables. Aquest document examina sistemàticament les seves especificacions tècniques, disseny estructural, avantatges de rendiment, aplicacions típiques i preguntes freqüents sobre enginyeria per donar suport a la selecció informada i la implementació del projecte.
Visió general
Dins de la designació SCB18, "S" denota construcció trifàsica, "C" significa fosa de resina epoxi, "B" indica bobinatges de tipus làmina i "18" representa el nivell d'eficiència energètica de nivell 1. En comparació amb les generacions predecessores com els SCB13 i SCB14, el SCB18 redueix les pèrdues sense càrrega per unitat i perfecciona la distribució de pèrdues de càrrega en el rang de 1250 kVA, el que el fa especialment adequat per a perfils operatius d'alta utilització. La qualificació de 1250 kVA es troba en un llindar crític en la seqüència de distribució estàndard: una única unitat pot acomodar tota la càrrega entrant d'un gran taller industrial o actuar com un transformador principal dins d'una arquitectura de campus de doble font.
Des de la perspectiva dels sistemes, el transformador de 1250 kVA normalment s'integra amb unitats principals d'anell de mitjana tensió, aparells de baixa tensió i bancs de compensació de potència reactiva per formar una cèl·lula de distribució d'energia completa. El seu costat de baixa tensió transporta un corrent nominal d'aproximadament 1804 A (a 0,4 kV, connexió Dyn11), que requereixen barres de secció transversal gran i interruptors automàtics d'aire de baixa tensió. El producte consta de cinc subsistemes primaris: el nucli magnètic, bobinatges d'alta i baixa tensió, marc i base de subjecció, un sistema de refrigeració per aire forçat controlat per temperatura i un recinte protector opcional. Aquesta arquitectura equilibra les exigències substancials de dissipació de calor d'alta capacitat amb la necessitat d'una empremta física compacta.
Especificacions del producte
|
Paràmetre |
Especificació |
Notes |
|---|---|---|
|
Model |
Trifàsic, fosa epoxi tipus sec |
|
|
Capacitat nominal |
1250 kVA |
50 Hz |
|
Alta tensió |
11 kV |
Interval de toc ±2×2,5% |
|
Baixa Tensió |
0,4 kV (400 V) |
Connexió Dyn11 |
|
Corrent nominal LV |
≈ 1804 A |
A ple rendiment |
|
Pèrdua sense càrrega |
Menor o igual a 1450 W |
Nivell 1 d'eficiència |
|
Pèrdua de càrrega (120 graus) |
Menor o igual a 12600 W |
Referent a la classe H |
|
Corrent sense càrrega |
Menor o igual al 0,6% |
- |
|
Tensió d'impedància |
6,0% (estàndard) |
Ajustable per sistema |
|
Classe d'aïllament |
Classe F (155 graus) / Classe H (180 graus) |
Segellat de fosa epoxi |
|
Refrigeració |
AN/AF |
Sobrecàrrega AF a curt termini |
|
Nivell de so |
Menor o igual a 60 dB(A) |
A 1 m de distància |
|
Classificació de protecció |
IP00 / IP20 / IP23 |
Per entorn |
|
Temp. ambient |
-25 graus a +40 graus |
HR Menor o igual al 95% |
|
Dimensions (ref.) |
≈ 1850×1100×1750 mm (L×W×H) |
Excl. tancament |
|
Pes (ref.) |
≈ 3400 kg |
Incl. aficionats |
Imatges del producte


Avantatges de rendiment
5.1 L'eficiència del nivell 1 ofereix una economia excepcional a alta càrrega
Gran capacitattransformadorsnormalment funcionen amb factors de càrrega elevats durant períodes prolongats, fent que les pèrdues elèctriques acumulades siguin un factor de cost important. El SCB18-1250/11 redueix les pèrdues sense càrrega entre un 15% i un 20% aproximadament en comparació amb una unitat SCB13 de la mateixa capacitat, mentre que les pèrdues de càrrega es perfeccionen corresponentment. Suposant 8.000 hores de funcionament anuals amb un factor de càrrega del 70%, els guanys d'eficiència generen milers de iuans en estalvis anuals, que augmenten encara més amb l'augment de les tarifes i la vida útil més llarga, produint un cost total de propietat clarament superior.
5.2 Disseny tèrmic d'alta capacitat de corrent i baixa alçada
El bobinat de baixa tensió de 1250 kVA ha de transportar fins a 1804 A, imposant requisits exigents de dimensionament del conductor i eliminació de calor. El disseny utilitza bobinatges de làmines segmentats i conductes de refrigeració optimitzats, combinats amb l'espai tèrmic d'aïllament de classe H o F, per mantenir el funcionament a plena càrrega dins dels límits de temperatura permesos. Els canals de ventilació disposats radialment i axialment milloren l'intercanvi de flux d'aire, mantenint les temperatures de bobinatge per sota del sostre fins i tot sota els pics de calor estiuenc.
5.3 Aïllament epoxi completament segellat: seguretat i fiabilitat intrínseques
El cos epoxi de fosa al buit a pressió està lliure de buits i d'oli, bloquejant simultàniament l'entrada d'humitat i pols conductora alhora que ofereix un comportament ignífug autoextingut. En centres de dades, subestacions subterrànies i complexos comercials on els codis d'incendis són estrictes i l'ocupació és densa, la configuració de tipus sec és l'única opció que concilia la rigidesa dielèctrica amb la seguretat contra incendis, eliminant els riscos de contaminació ambiental i d'incendis inherents als equips submergits en oli.
5.4 Control tèrmic intel·ligent amb refrigeració per aire forçat
S'instal·la de sèrie un controlador de temperatura BWDK, que mostra diversos sensors PT100 o PTC distribuïts en les tres fases i proporciona alarma de sobretemperatura, protecció contra encesos, seqüenciació automàtica d'arrencada i parada del ventilador i una interfície remota RS485. La capacitat de sobrecàrrega a curt termini amb refrigeració per aire forçat admet càrregues d'impuls o escenaris de transferència de manteniment d'un sol camí, evitant interrupcions innecessàries durant els pics momentàniament i millorant materialment la continuïtat del subministrament.
5.5 Empremta compacta i menor cost de manteniment
En comparació amb un transformador submergit en oli d'igual valoració, l'estructura de tipus sec elimina el conservador, el dipòsit d'oli i el pou d'oli d'emergència, reduint la petjada aproximadament un 30% i reduint l'obra civil associada. El manteniment de rutina es limita a estrènyer terminals, netejar conductes d'aire i verificar la protecció tèrmica, sense cap despesa periòdica de proves d'oli ni de filtració, fent que la unitat sigui ideal per a nodes de distribució de concentradors sense vigilància o amb un mínim de personal.
Escenaris d'aplicació
|
Sector |
Perfil de càrrega i configuració típics |
|---|---|
|
Grans Campus Industrials |
Distribució principal d'entrada per a plantes químiques, metal·lúrgiques i de fabricació que cobreix tota la força motriu, il·luminació i equips especialitzats. Una única unitat de 1250 kVA serveix aproximadament 1100 kW de càrrega activa amb marge de creixement. |
|
Edificis urbans d'ús mixt |
Càrregues de comerços, oficines i hotels a diversos nivells, com ara HVAC central, escales mecàniques i ascensors, il·luminació i automatització d'edificis. La seguretat contra incendis de tipus sec permet la instal·lació a les sales elèctriques interiors. |
|
Centres de dades regionals |
Un transformador principal per a campus d'IDC mitjans que admet aproximadament 1.000 kW de càrrega informàtica, emparellat amb SAI i arquitectures de doble camí per formar una base d'energia d'alta disponibilitat; La capacitat de sobrecàrrega AF cobreix l'expansió de la ràfega. |
|
Instal·lacions de metro i túnels |
Nodes de subministrament per a estacions de metro, trams de túnels i passadissos de serveis subterranis. L'entorn humit i confinat requereix una resistència al foc extrema i una protecció contra la humitat, fent que el tipus sec sigui la solució preferida. |
|
Integració d'Energies Renovables |
Transformadors augmentadors tipus caixa per a centrals fotovoltaiques centralitzades, parcs eòlics i connexió a la xarxa PCS d'estació d'emmagatzematge. La potència d'11 kV es connecta directament a alimentadors de mitjana tensió, reduint les etapes de transformació i la inversió. |
|
Grans hospitals i institucions de recerca |
Càrregues crítiques concentrades, com ara imatges mèdiques, quiròfans i laboratoris. Baixa emissió acústica, alta fiabilitat i capacitat de sobrecàrrega a curt termini s'alineen amb els exigents requisits d'alimentació mèdica. |
Certificat de Certificació Internacional

CE

EAC-1

ISO9001

ISO14001

ISO45001
Conclusió
El SCB18-1250/11transformador de tipus secaprofita cinc punts forts bàsics: eficiència de nivell 1, disseny tèrmic de baixa intensitat, aïllament epoxi totalment segellat, control tèrmic intel·ligent i una estructura compacta, per convertir-se en l'opció preferida per als nodes de distribució entrants de mitjana tensió. En grans campus industrials, centres de dades i sistemes de trànsit, garanteix simultàniament la fiabilitat del subministrament i redueix els costos operatius del cicle de vida. Durant la pràctica d'enginyeria, la selecció s'ha d'alinear amb la corba de durada de càrrega, la capacitat de curtcircuit del sistema, les condicions ambientals i els requisits de protecció, i coordinar-se amb el fabricant sobre la tensió d'impedància, el rang de presa, la configuració d'enclavament tèrmic i la configuració del recinte per aconseguir el resultat tècnic-econòmic òptim.
Preguntes freqüents
P1: Quines són les diferències clau entre SCB18, SCB14 i SCB13 a 1250 kVA?
R: La distinció fonamental rau en el grau d'eficiència energètica i els nivells de pèrdua. SCB18 correspon al nivell 1 d'eficiència amb les pèrdues de càrrega i sense càrrega més baixes; SCB14 correspon al nivell 2 i SCB13 al nivell 3. Per a la qualificació de 1250 kVA, la pèrdua sense càrrega de l'SCB18 és aproximadament un 15%-20% inferior a la de l'SCB13. En aplicacions amb llargues hores de funcionament i alts factors de càrrega, l'eficiència del SCB18 es tradueix en un estalvi substancial a llarg termini; quan el pressupost és limitat i la utilització és lleugera, les generacions anteriors encara compleixen les necessitats operatives.
P2: Quanta càrrega activa pot suportar un transformador de 1250 kVA?
R: Amb un factor de potència de 0,9 i plena capacitat, la unitat pot oferir aproximadament 1125 kW de càrrega activa. A la pràctica, la relació de càrrega s'ha de mantenir entre el 60% i el 80%, uns 750 a 1000 kW, proporcionant tant un marge d'expansió com un funcionament econòmicament eficient. Si la relació de càrrega sostinguda supera el 90%, s'ha d'avaluar l'actualització a 1600 kVA o el funcionament en paral·lel; si es manté per sota del 30%, la capacitat és sobredimensionada i es pot considerar una qualificació més petita.
P3: Com es compara la unitat de 1250 kVA amb un transformador submergit en oli d'igual valor?
R: Els avantatges inclouen seguretat contra incendis sense oli aïllant, cap risc de vessament o contaminació, manteniment sense oli, una empremta aproximadament un 30% més petita i aptitud per a instal·lacions interiors i subterrànies. Els desavantatges inclouen una capacitat de sobrecàrrega a curt termini una mica més feble, un cost de capital inicial més elevat i una major sensibilitat a la pols i la humitat. En projectes amb una revisió estricta del codi de foc o restriccions d'espai, el disseny de tipus sec sovint és decisiu; per a les subestacions exteriors convencionals, les unitats immerses en oli conserven un avantatge de cost.
P4: Es pot instal·lar un transformador de tipus sec a l'aire lliure?
R: Les unitats estàndard estan dissenyades per a instal·lacions interiors. El desplegament a l'aire lliure requereix un recinte impermeable amb classificació IP23, un dosser i una ventilació adequada, juntament amb la consideració de la degradació ultraviolada del cos epoxi. Es recomana una variant per a exteriors o un parasol que bloquegi els raigs UV; en cas contrari, l'exposició a llarg termini accelerarà l'envelliment de l'aïllament i escurçarà la vida útil.
P5: La tensió d'impedància hauria de ser del 6% o del 4%?
R: La tensió d'impedància regeix els nivells de corrent de curtcircuit i la regulació de tensió. Una impedància del 6% limita eficaçment el corrent de falla i facilita els requisits d'estrès dinàmic i tèrmic als interruptors i barres de distribució aigües avall, adaptant-se a sistemes amb una gran capacitat de curtcircuit o necessitats de limitació de corrent de falla. Una impedància del 4% produeix una regulació més petita i una pèrdua reactiva lleugerament menor, adaptant-se a aplicacions que requereixen una precisió de tensió estreta. L'elecció s'ha de determinar mitjançant estudis de curtcircuits del sistema i coordinació de protecció.
P6: Quin avantatge ofereix la connexió Dyn11 i es poden seleccionar altres grups de vectors?
R: Dyn11 és la configuració estàndard, amb la tensió de la línia de baixa tensió endarrerida la primària en 30 graus elèctrics. Proporciona una supressió de tercers harmònics superior, una compensació de curtcircuits monofàsica més forta i una bona tolerància a les càrregues desequilibrades. La gran majoria de les aplicacions de distribució industrial i comercial són per defecte Dyn11; altres grups, com ara Dyn5, només s'escullen quan el relleu de protecció o els requisits especials del projecte ho dictin.
P7: Quina temperatura de bobinatge es considera normal?
R: L'aïllament de classe F permet un augment màxim de la temperatura de 100 K (punt calent 155 graus). A plena càrrega normal, les temperatures de bobinatge solen oscil·lar entre 100 graus i 120 graus. El controlador està configurat per engegar ventiladors a 100 graus, alarma a 130 graus i disparar a 150 graus. L'arrencada freqüent del ventilador o les alarmes indiquen una càrrega elevada o camins de refrigeració obstruïts i justifiquen una investigació.
P8: Quin manteniment rutinari requereix la unitat de 1250 kVA?
R: El manteniment és lleuger, però ha de seguir un calendari anual: (1) verifiqueu el parell de tensió del terminal; (2) netejar els conductes de refrigeració i les superfícies de bobinatge amb aire comprimit sec, mai un drap humit; (3) calibrar el controlador de temperatura i els sensors; (4) inspeccionar el funcionament del ventilador i els enclavaments; i (5) realitzar termografia infraroja per detectar connexions sobreescalfades. Cada tres o cinc anys, les proves de resistència d'aïllament i resistència de corrent continu serveixen com a diagnòstic preventiu.
P9: Com s'ha de triar la capacitat del transformador sota càrregues fluctuants?
R: Per a càrregues d'impuls com ara soldadores, premses d'estampació o bancs d'elevadors, mida la càrrega màxima en lloc de la càrrega mitjana i aprofiteu la capacitat de sobrecàrrega a curt termini d'aire forçat. La unitat de 1250 kVA pot oferir aproximadament 1500 kVA (1,2 vegades) amb refrigeració AF, amb una durada limitada per la constant de temps tèrmica del bobinatge, normalment fins a 30 minuts. Si els pics són freqüents i prolongats, s'aconsella augmentar fins a 1600 kVA.
P10: La sèrie SCB18 compleix els requisits nacionals d'eficiència energètica i mediambientals?
R: El SCB18 correspon al nivell 1 d'eficiència, el nivell més alt, segons GB 20052, l'estàndard obligatori per a l'eficiència energètica del transformador de potència. Des de la revisió de 2021, els transformadors de distribució recentment instal·lats han de complir almenys el nivell 3, i el SCB18 supera substancialment aquest pis. A més, els transformadors de tipus sec epoxi s'alineen amb les tendències ambientals RoHS i sense oli, sovint servint com un avantatge o requisit obligatori en les licitacions del sector públic i de la construcció verda.
P11: Quines proves de posada en marxa s'han de completar abans d'activar un gran transformador?
R: D'acord amb la norma GB 50150, les proves d'acceptació han d'incloure: (1) mesurament de la resistència de DC del bobinatge; (2) la relació de girs i la verificació del grup vectorial; (3) prova de resistència d'aïllament i índex de polarització; (4) tensió de resistència a la freqüència de potència aplicada; (5) resistència a l'aïllament del nucli a la terra; i (6) control de temperatura i proves d'enclavament del ventilador. Només després de passar totes les proves, la unitat pot ser sotmesa a un tancament per impuls d'energització i entrar en servei.
P12: Com puc avaluar si el transformador de 1250 kVA funciona econòmicament?
R: La banda econòmica sol ser una relació de càrrega entre el 40% i el 70%. Calculeu la relació de càrrega mitjana mensual com a potència aparent mitjana mensual dividida per 1250 kVA. Una proporció sostinguda per sota del 30% indica un sobredimensionament, que garanteix la reducció de la mida o la connexió en paral·lel d'unitats més petites; una ràtio superior al 90% indica una capacitat insuficient i la necessitat d'una actualització. Tot i que la baixa pèrdua sense càrrega de l'SCB18 millora el rendiment de càrrega lleugera en relació amb els dissenys antics refrigerats per oli, mantenir la relació de càrrega dins de la banda econòmica encara produeix un estalvi anual significatiu.
Etiquetes populars: Transformador de tipus sec 1250kva 11kv bona capacitat de sobrecàrrega a curt termini, Xina 1250kva 11kv transformador de tipus sec bona capacitat de sobrecàrrega a curt termini fabricants, proveïdors
-
Transformador de tipus sec 10kV 250 KVAveure més> -
Transformador de tipus sec de 400kva 11kv Excel·lent rend...veure més> -
Transformador de tipus sec de 800kva 11kv respectuós amb ...veure més> -
Transformador de tipus sec de 400kva 11kv respectuós amb ...veure més> -
Transformador de tipus sec de 2500kva 11kv respectuós amb...veure més> -
Transformador de tipus sec de 250 kva 11 kv Bona capacita...veure més>





